100-lecie Niepodległości

100-lecie Niepodległości w naszej szkole uświetniają niezwykła wystawa “Prymas Tysiąclecia na Stulecie Niepodległości”, uroczysty apel oraz wiele innych inicjatyw naszej szkolnej społeczności.

Dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali uroczysty apel i przedstawienie.

Pod koniec spotkania Maja uczennica klasy VII zadała pytanie – Czym jest dla ciebie Polska?
Padło wiele pięknych odpowiedzi, a wiersz Wiesławy Szymborskiej “Gawęda o miłości ziemi ojczystej” niech będzie podsumowaniem.

Uczniowie III klasy gimnazjum przygotowali 100 myśli Prymasa Tysiąclecia na 100-lecie Niepodległości. Podczas szkolnego apelu uczniowie i nauczyciele mogli wylosować jedną karteczkę z myślą naszego patrona , a ponieważ w tym dniu był Dzień Dobrego Słowa każda klasa wybrała cytaty na swoją gazetkę.