Wiadomości

Najświeższe wiadomości z życia Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum

Matematyczne sukcesy naszych uczniów

Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem, ale i sukcesami rozwijają swoje matematyczne zdolności.

Od listopada uczniowie klas IV-VI biorą udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym “Mistrz Matematyki”, rozwiązując co miesiąc zadania. Finał konkursu odbędzie się w maju.

Uczniowie wszystkich klas uczestniczą w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA organizowanym przez GWO.  W ramach projektu piszą  sprawdziany, w czasie których  powtarzamy przerabiany materiał i przygotowujemy się do egzaminów zewnętrznych.  Dzięki raportom wystawionym przez wydawnictwo porównujemy wyniki z uczniami z całej Polski:

Wyniki testu I:

NASZA SZKOŁA: Klasa IV 78% (poziom powyżej średniej), Klasa V 81% (poziom najwyższy), Klasa VI 68% (poziom najwyższy)

WOJEWÓDZTWO: Klasa IV 74%, Klasa V 58%, Klasa VI 51%

POLSKA: Klasa IV 74%, Klasa V 58% , Klasa VI 51%             

W ramach jednej godziny tygodniowo prowadzone było koło matematyczne, dla  uczniów klas IV (1 osoba), klasy V (5 osób), klasy VI ( 10 osób) – razem  16 osób. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach. Rozwiązywali zadania różnorodne, nietypowe, konkursowe,  z którymi na lekcjach matematyki raczej nie spotykają się. Poza tym utrwalają wiadomości już poznane.

Ponadto uczniowie wzięli udział w  Konkursie Przedmiotowym z Matematyki – (6 osób). Do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica klasy VI Dominika Wiewióra. Gratulujemy!

Gratulujemy również  Ksaweremu Ostrowskiemu, który został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kuratora Oświaty. Jest to jedyna osoba z Żywca, która doszła do tego etapu.
Przed nim jeszcze finał, na którym Ksawery może zostać laureatem. Trzymamy kciuki!

© Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 2016