Odwiedziny w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej

W związku z obchodami jubileuszowymi 750-lecia miasta Żywca uczniowie klasy piątej i szóstej odwiedzili Żywiecką Bibliotekę Samorządową. Placówka ta organizuje lekcje tematyczne dotyczące historii naszego miasta.

W ubiegły wtorek (6.03) uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych legendom żywieckim. Dzieci dowiedziały się między innymi jaki jest rodowód nazwy miasta Żywca. Poznaliśmy też historię góry Grójec, legendę o: “Skarbach Grojca “, “Źródełku św. Wita” i ” Upiornej beczce”.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy jak bogatą historię ma nasze miasto i jak wiele niesamowitych legend o nim powstało.

Każdemu polecamy zgłębienie tajemnic miasta Żywca, by maksyma “cudze chwalicie, swego nie znacie” nie miała co do nas zastosowania.

Żywiec to nasza mała ojczyzna, poszerzamy wiedzę o nim, dbajmy o tradycje i zwyczaje, i pielegnujmy je!