Projekt – Żywiec. Miasto-ludzie-ulice

Finał projektu gimnazjalnego już za nami! Uczniowie klasy 3 gimnazjum od września przygotowywali projekt pt. “Żywiec. Miasto-ludzie-ulice”. W tym czasie spotykali się z wieloma mieszkańcami Żywca, którzy opowiedzieli im historię ulic wychodzących z rynku – serca miasta. Oprócz tego gimnazjaliści odbyli szereg spotkań z potomkami znanych mieszkańców miasta, np. z p. Małgorzatą Kubielas – prawnuczką Antoniego Kasztelnika, założyciela kina, z p. Janem Molińskim – przedstawicielem jednego z najstarszych rodów mieszczan żywieckich i mieszkańców rynku, z p. Iwoną Rudą, babcią jednej z uczennic.

Uczniowie mieli też okazję odwiedzić archiwum Muzeum Miejskiego w Żywcu. Niezwykle cennych wskazówek w realizacji projektu dostarczyła p. Dorota Firlej, kustosz muzeum.

Efektem projektu są:
– plakaty wykonane przez uczniów, ukazujące ważne miejsca w Żywcu pt. “Alfabet żywiecki”
– wystawa zdjęć
– film, prezentujący efekt badań gimnazjalistów

Film został zaprezentowany rodzicom podczas spotkania ogólnego, a przy okazji uczczono Dzień Matki.
Również młodsi koledzy i koleżanki ze szkoły mogą obejrzeć film w najbliższym czasie.

Koordynator projektu: Dominika Wolna-Wolarek