Wiadomości

Najświeższe wiadomości z życia Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum

Dobre słowo na do widzenia

Przed nami ostatni tydzień szkolnej przygody. Przed wakacjami, kiedy oceny wystawione, plany pracy zrealizowane, a upalne lato przyszło wcześniej, czas na refleksje i podsumowania. Dziś 13 dzień miesiąca, więc w naszej szkole Dzień Dobrego Słowa.

Spotkaliśmy się na porannym apelu, by wymienić się uwagami i doświadczeniami na temat języka. Miłe, uprzejme słowa pomagają załatwić więcej – to jedno ze spostrzeżeń. Dobrymi słowami można „przekupić” nauczycieli i, na przykład, przesunąć klasówkę na inny termin. Kulturalne zachowanie i kulturalny język – to prawie pewna ocena wzorowa. Dobre słowa pomagają znaleźć więcej dobrych kolegów. Miłe słowa sprawiają, że w ogóle jest przyjemniej. I o to chodziło w całorocznym projekcie, by pomóc dostrzec wagę słów i zauważyć, co może zdziałać język. W uczniowskim postrzeganiu znalazły się konkretne korzyści płynące z dobrych słów.

Podsumowując: lepiej i łatwiej się żyje z dobrym słowem na ustach. A na zakończenie każdy otrzymał kolorowego motyla, na którym napisał życzenia, podziękowania, miłe słowa, które uczniowie wręczali sobie nawzajem. Zabrakło motyli, trzeba było wyciąć dodatkowe.

© Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 2016